ilive
27 اسفند 1401 - 21:44

دغدغه‌های شورایاران قزوین/ از بمب ساعتی محله شیشه‌چی تا معضل زندان در چوبین‌در

نشست هم‌اندیشی اعضای شورای شهر امروز با اعضای شورایاری‌های شهر قزوین امروز برگزار شد و شورایاران دغدغه‌ها و مشکلات محلات و نواحی مختلف شهر قزوین را با اعضای شورای شهر در میان گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، نشست هم‌اندیشی اعضای ششمین دوره شورای شهر قزوین شامگاه امروز با حضور علی فرمانی ریاست شورا، ولی چگینی رئیس کمیسیون مالی، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری شورای شهر قزوین و اعضای شورایاری‌های استان قزوین در سالن اجتماعات قائم(عج) برگزار شد و در آن اعضای شورایاری‌های شهر قزوین دغدغه‌ها و مشکلات محلات و نواحی مختلف شهر قزوین را با اعضای شورای شهر در میان گذاشتند.

عبور کامیون‌های ترانزیت معضل بزرگ شهرک شهید بابایی شده است

قاسمی از شورایاران شهرک شهیدبابایی قزوین در این جلسه خطاب به اعضای شورای شهر قزوین اظهار داشت: عبور کامیون‌های ترانزیت از جلوی بیمارستان قدس و لشگر برای کل شهرک شهیدبابایی به یک معضل بزرگ تبدیل شده است.

وی با انتقاد از مسدود شدن دسترسی از میدان ارتش به خیابان پادگان گفت: این مسدود شدن باعث شده ترافیک سنگین و عجیبی از پل سیدحسن نصرالله تا میدان قدس ایجاد شود و از شورای شهر قزوین انتظار داریم که برای حل این 2 مشکل چاره‌اندیشی کنند.

انتقال زندان از چوبین‌در در حد شعار نامزدهای انتخابات مجلس است

یکی از اعضای شورایاری چوبیندر هم در این نشست هم‌اندیشی با تشکر از انتخاب مسئول جدید ناحیه منفصل شهری چوبیندر بیان کرد: با ورود مسئول خدماتی مانند آسفالت، لکه‌‌گیری و خط‌کشی معابر انجام شده و همچنین نورپردازی‌های خوبی صورت گرفته است.

جواد زینعلی با بیان اینکه از اعضای شورای شهر قزوین گله‌مندیم، اضافه کرد: با توجه به اینکه قرار بود امسال شورای شهر قزوین 15 میلیارد تومان برای چمن‌کاری زمین ورزشی چوبین‌در مصوب کرده بود، اما متأسفانه زندان آمده و فضای ورودی خیابان ورزشگاه را تصرف کرده و بارها هم اعضای شورای چوبیندر به اعضای شورای شهر زنگ زدند و اعضا هم در جلسات بودند و جوابگو نبودند.

وی ادامه داد: مردم چوبیندر یک هکتار به زندان زمین دادند، اما الآن زندان 7 هکتار زمین را تصرف کرده و هر وقت هم یک نفر می‌خواهد نماینده مجلس شود، می‌گوید من زندان را از چوبین‌در برمی‌دارم؛ اما بلافاصله همین که انتخابات تمام شد، موضوع فراموش می‌شود و به دوره بعد موکول می‌شود.

محله شیشه‌چی روی بمب ساعتی است

حسن دوست‌محمدی از شورایاران محله شیشه‌چی (ناحیه امامزاده حسین) با بیان اینکه مشکلات محله شیشه‌چی را نمی‌شمارم، چون قابل شمارش نیست، گفت: در محله شیشه‌چی یک بمب‌ ساعتی کار گذاشته شده که هر لحظه امکان انفجارش وجود دارد. متأسفانه خاور به خاور در محله شیشه‌چی کپسول گاز پر می‌کنند؛ یعنی 4 مغازه انبارهای پر از کپسول گاز دارند که بغل این مغازه‌ها هم نانوایی قرار دارد.

وی افزود: یکی از کارشناسان سازمان آتش‌نشانی می‌گفت اگر اینجا منفجر شود، به شعاع 500 متر همه خانه‌ها آسیب می‌بیند. اعضای شورای شهر باید به داد مردم شیشه‌چی برسند. حتی یک‌بار این انبارهای کپسول گاز را پلمپ کردند، اما پلمپ شهرداری را باز کردند. ضمن اینکه مردم محله هم از صدای کپسول‌های گاز عاصی شدند.

دوست‌محمدی با بیان اینکه این محله یک بازیگاه برای کودکان ندارد، گفت: بچه‌هایی که در محله شیشه‌چی بازی می‌کنند، با بچه‌هایی که در محله‌های بالای شهر قزوین بازی می‌کنند، فرقی ندارند. چرا نباید در محله شیشه‌چی یک بازیگاه داشته باشیم؟ اگر بچه‌ها اینجا تاب‌بازی و سرسره‌بازی کنند، خدا هم خوشحال می‌شود و این برای اعضای شورای شهر باقیات صالحات می‌شود.

محله‌محوری سرلوحه کار شورای شهر در تنظیم بودجه 1402 شهرداری بوده است

رئیس شورای شهر قزوین هم در این جلسه هم‌اندیشی تأخیر مدیران شهرداری در پیگیری امور محوله را به حساب قصور، کم‌کاری و بی‌توجهی نگذارید، گفت: همچنان که اعضای شورایاری‌ها مسائل و مشکلات را به مدیران نواحی انتقال می‌دهند، قطعاً مدیران نواحی هم این مشکلات را به مدیران بالادستی انتقال می‌دهند.

علی فرمانی اضافه کرد: یکی از نقاط قوت دوره جدید شورایاری‌های شهر قزوین این است که امامان محلات در شورایاری‌ها حضور پیدا کردند و در کنار پیشکسوتان و ریش‌سفیدان موجب رشد و تحول در شورایاری‌ها شده‌اند. اعضای شورایاری‌ها با امکانات شخصی خود در رفع مشکلات مردم شهر قدم برمی‌‌دارند.

وی ادامه داد: در بعضی از موارد هم شاید قصوری از طرف ما بوده که عمدی نبوده و به همین خاطر در انتهای سال از تک‌تک اعضای شورایاری‌ها عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم کم‌وکاستی‌های امسال را در سال آینده برطرف کنیم.

فرمانی با بیان اینکه محله‌محوری را سرلوحه کار خود در تنظیم بودجه 1402 شهرداری قزوین قرار دادیم، گفت: افزایش بخشی از قسمت‌های بودجه شهرداری نشان‌دهنده این است که شورای ششم شهر قزوین شورای مردم‌محور است و به همین خاطر ناحیه‌محوری و محله‌محوری را در دستور کار گذاشتیم.

رئیس شورای شهر قزوین فلسفه ایجاد نواحی شهری سرعت‌بخشی و تسهیل در خدمات‌رسانی شهری دانست و افزود: البته شاید مدیریت نواحی شهری هنوز جایگاه خودش را پیدا نکرده باشد؛ همه اعضای شورا انصافاً داد مردم را زدند.

فرمانی ادامه داد: یکی از انتقادات اهالی نواحی منفصل شهری قزوین این است که هنوز نفهمیدند جزو روستا هستند یا شهر. بنابراین امیدواریم با پیگیری اعضای شورای شهر نواحی منفصل شهری به جایگاه واقعی خودش برسد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099516